3 tipy jak vybrat vhodné boty na triatlon

Newspaper

Když jsem začínal s triatlonovým tréninkem, netušil jsem, kolik a jak specifického vybavení budu potřebovat. Samozřejmě jsem věděl, že potřebuji kolo, běžecké boty a nějaké oblečení, ale neměl jsem ponětí o hodinkách, cyklistických botách, aero přilbách, aero kolech, neoprénech ani o dalších nesčetných věcech. Moje první běžecké boty byly vlastně jedny z těch, které jsem levně koupil v místním sportovním obchodě. Prostě jsem neměl ani ponětí.

Když jsem se začal vážněji věnovat závodění a běhání, věděl jsem, že si musím pořídit boty, které mi umožní co nejlepší běžecké výkony. Opět jsem byl na rozpacích, kam se obrátit, abych tento proces zahájil. Hledal jsem na internetu a vyhledával různé položky o běžeckých botách. Našel jsem spoustu informací konkrétně o běhání maratonů nebo distančních závodů. Když použijete eobuv slevový kupon můžete zakoupit kvalitní boty za skvělou cenu. O konkrétních nápadech na triatlonovou obuv jsem mnoho informací nenašel. Z nalezených informací jsem převzal některé nápady a začal jsem proces nákupu bot.

Během této cesty jsem objevil několik různých nápadů pro výběr bot, o které bych se rád podělil v tomto příspěvku.

Získejte kondici – Ne, to není zbytečná myšlenka, jak získat větší fyzickou kondici, ale spíše se přizpůsobit typu bot, které potřebujete. Většina obchodů zaměřených na běhání vám pomůže zjistit, jaká bota pro vás bude nejlepší. Mnohé z těchto obchodů vás provedou řadou testů, aby zjistily, která bota vám bude nejlépe sedět. Jelikož jsem to již několikrát dělal, postup vypadá asi takto. Nejprve si s vámi prodejce trochu popovídá o tom, co děláte za běh, jak dlouho běháte a jaké jsou vaše cíle v běhání. Hledám a žádám někoho, kdo je v obchodě již delší dobu, aby se mi dostalo co nejlepšího rozhovoru o mých potřebách jako běžce, zejména proto, že se zaměřuji na běh specifický pro triatlon. Za druhé, buď elektronicky, pomocí speciální podložky, na kterou se postavíte, nebo ručně, pomocí staré velikostní kovové plošiny, která je vždy studená, určí vaši velikost a šířku chodidla. Zatřetí zamíří dozadu, aby vám přinesli vzorovou botu, ve které si můžete zacvičit. Vždycky vím, že prodavač vybere botu, která se mu líbí, takže jsem nedůvěřivý k tomu, abych se upnul hned na první botu. Vzorová bota bude neutrální bota bez zdvihu nebo asistence, abyste udrželi nohu rovně. Za čtvrté vás prodejce nechá nastoupit na běžecký pás a 5-10 minut běhat, přičemž zaznamenává, jak vám padá noha. Budete si chtít obout něco, v čem se vám bude pohodlně běhat. Při posledním takovém sezení mě pán nahrával i z boku, aby se ujistil, že dopadám správně. Po skončení tohoto krátkého běžeckého sezení se s vámi obchodní zástupce podívá na video. Hledá supinaci, což je opak pronace a označuje vybočení chodidla směrem ven při běžném pohybu. Pokud máte příliš velkou supinaci, budete potřebovat botu, která vám pomůže vyrovnat nohy. Mám poměrně neutrální pád chodidla, takže to pro mě nebyl problém. Na jednom z míst, která jsem navštívil, mě nechali stát na skleněné obrazovce, která měřila tlakové body mého chodidla. To pomohlo pochopit úroveň klenby chodidla. Po shromáždění všech těchto údajů vám obchodní zástupce vybere botu k vyzkoušení. Tento proces přizpůsobení je velmi důležitý.

Buďte vybíraví – Proces výběru obuvi na základě údajů, které vám předal obchodní zástupce, je proces, kterému musíte věnovat čas. Zjistil jsem, že výběr vzhledu a pocitu z boty je velmi důležitý. Pokud se vám vzhled boty nelíbí, nebudete se cítit nadšeni z jejího nošení ani při běhu. Pokud se vám nelíbí pocit, pak nebudete běhat. Tento výběr je rozhodující. Možná budete trochu vybíraví, pokud jde o značku boty, ale já chci něco, co mi poskytne oporu a pohodlí na spoustu kilometrů. Většina tenisek vám vydrží 300-500 mil, takže vybírejte moudře, do které boty se pustíte. Mnohdy vám v obchodě umožní běhat na běžeckém pásu nebo na miniaturní dráze uvnitř obchodu, někteří vás dokonce nechají jít v botách běhat ven. Věnujte dostatek času tomu, kde jste přesvědčeni, že právě v těchto botách budete běhat po celou dobu tréninku a závodů.

Pořiďte si jich více – Ano, pořiďte si více než jeden pár. Obvykle to dělám tak, že si v obchodě najdu ten správný typ boty. Rozhodně nechci, aby mi někdo 30 minut až hodinu pomáhal s výběrem boty a já pak šel domů a koupil si ji na internetu. To není opravdové a je to hrozná praxe. Nicméně jdu domů a začnu si prohlížet další páry. Chcete mít střídání bot. Když jsem poprvé začal střídat boty, koupil jsem si 3 stejného typu bot. Dvě z nich jsem střídal v tréninkové dny tam a zpět, třetí pak byla na závody. Tento postup fungoval docela dobře, ale od té doby mi bylo řečeno, že byste měli mít 2-3 páry bot během tréninku.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora