Při znásilnění vůbec nemusí být přítomno násilí. Nový zákon by pomohl mnoha obětem

Newspaper

Slovenská influencerka Petra Dzvoníková známá jako Petush Nasklee zveřejnila před necelými třemi lety video, ve kterém podrobně popisuje, jak v sedmnácti letech zažila znásilnění. Stalo se to na párty v domě, když si chtěla jít do pokoje sama lehnout.

„Když jsem byla v polospánku, tak se otevřely dveře a vešel tam tento člověk… Začal mě objímat, říkala jsem mu, že jsem unavená a chci spát, ale pořád tam zůstával. Lehl si ke mně do postele a začal mě chytat, “ říká ve videu Dzvoníková.

Přestože člověku, který byl její kamarád, opakovala, že chce spát, postupně ji začal líbat a obchytkávat.

„Když to začal dělat, mé tělo totálně ztuhlo. Jediné, jak jsem se bránila, bylo slovně, aby mě nechal, že chci být sama a jít si lehnout. On stále opakoval, že to chápe, ale pokračoval v tom, co dělal. A skončilo to sexem,“ popsala. Nakonec se podvolila, ačkoli nešlo o dobrovolný akt a od začátku s ním nesouhlasila.

Ve videu mluví io tom, že si neumí vysvětlit, proč se nebránila, proč zamrzla a neuměla rázněji říci ne.

„Je velmi snadné říct, že ses měla bránit, když jsi to nechtěla. Ale ono to není tak snadné a už vůbec ne, pokud jde o někoho, kdo je váš kamarád a komu jistým způsobem důvěřujete, že by něco takového neudělal, “ doplnila.

Na sex je třeba souhlasu

Pokud by se Dzvoníková tehdy obrátila na policii s tím, že byla znásilněna, dokazování by bylo pravděpodobně velmi náročné a je možné, že k potrestání pachatele za znásilnění by ani nedošlo.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora