Šroubový kompresor: Nejlepší volba pro průmyslové využití

Newspaper

Využití kompresorů je rozmanité – v hobby i profesionálních oblastech. Ovšem právě v průmyslu a podobných odvětvích je ideální volbou šroubový kompresor. Nabízí řadu skvělých vlastností a benefitů, díky kterým je spolehlivým pomocníkem.

Základní charakteristika

Šroubové kompresory jsou často srovnávány s pístovými kompresory. Právě tyto stroje jsou totiž nejčastěji využívány v průmyslu a dalších profesionálních oblastech, jelikož nabízí vysoký výkon. Šroubový kompresor má přitom několik výhod navíc. Jednou z nich je tišší provoz bez rázů a vibrací díky absenci pístů. Mezi další významné benefity pak patří vyšší odolnost a delší životnost. Kromě toho je stroj efektivnější, kubík stlačeného vzduchu dokáže vyrobit levněji.

Správná volba

U tohoto typu kompresorů je důležité správně vybrat. Stroje je totiž nutné pečlivě dimenzovat pro daný provoz. Využívají vestavěný kompresní poměr, který nelze měnit. Výkon lze případně regulovat frekvenčním měničem, který je však nákladný. Při výběru z různých modelů se můžete orientovat dle toho, jak je připojený šroubový blok k elektromotoru. Dle toho se liší i výkon a práce kompresoru.

Výběr mezi olejovým a bezolejovým

Mezi důležité základní parametry patří také mazání. Kompresory jsou dostupné v olejové i bezolejové variantě. S tou bezolejovou se tak často nesetkáte. Častější volbou jsou olejové kompresory. Hodí se do provozů, kde je vyžadována nepřetržitá dodávka stlačeného vzduchu. Jelikož strojům nesvědčí časté vypínání a zapínání, jsou určeny šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz. Předejdete tak degradaci oleje a zachováte dlouhou životnost stroje.

Kompresory se šroubovým blokem jsou rozhodně skvělou volbou pro všechny profesionály. Ať už jde o vybavení do autoservisu, montážní haly či součást automatizované linky.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora