Svářecí invertor na obalené elektrody – pro svařování metodou MMA

Newspaper

Hledáte svářečku pro svařováno obalenou elektrodou? Skvělou volbou je svářecí invertor, který nabízí špičkové vlastnosti. Práce s ním je radost, jelikož nabízí praktické funkce a snadné ovládání. Hodí se tak i pro profesionály.

Invertorová svářečka

Invertorová svářečka neboli svářecí invertor je jednou z nejlepších možností, které na trhu najdete. Jedná se o praktické zařízení malých rozměrů a hodí se tak pro práci v dílně i terénu. Invertor využívá principu takzvaného spínaného zdroje, který dokáže měnit střídavé napětí na vysokofrekvenční a následně jej usměrnit. Krom toho nabízí řadu praktických funkcí jako je hot start pro snadné nahození oblouku, ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu nebo pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů.

MMA svařování

Svařovací invertor je pro metodu svařování MMA skvělou volbou. Svařování obalenou elektrodou je značně univerzální a umožňuje svařování ve všech polohách a prostředí. Při svařování se z obalu elektrody tvoří struska, která vyplave na povrch svarové lázně a zde ztuhne. Poté je třeba ji dobře odstranit, aby nevznikaly nežádoucí vady. Pro začátečníka může být tato metoda svařování složitá, ovšem invertorová svářečka je skvělou investicí a nabízí snadné ovládání.

Obalené elektrody

Svařování s obalenými elektrodami je specifické. Z obalů elektrod vzniká ochranná atmosféra z kouře a plynů, která brání přístupu vzdušného kyslíku a dusíku do svarové lázně a tím tak zajišťuje požadované plastické vlastnosti svarového kovu. Elektrody jsou vyráběny máčením, usušením a obroušením či lisováním a vysušením. Na výběr je z průměru od 1,6 do 8 milimetrů, délka se pak pohybuje od 150 do 450 mm, výjimečně až do 1000 mm.

Invertorová svářečka se hodí pro svařování metodou MMA, krom toho však najde využití i při dalších metodách. Díky možnosti snadno měnit parametry najde své využití i pro svařování metodami TIG a MIG/MAG.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora