Tisíce lidí v Praze vyšly do ulic, nelíbí se jim opatření

Newspaper

Podle organizátorů přišlo šest tisíc lidí.
Na Václavském náměstí v Praze se v neděli odpoledne koná demonstrace namířená proti pandemickým opatřením. Podle organizátorů se tam sešlo více než šest tisíc lidí. Informovaly o tom televize CNN Prima News a zpravodajský server Novinky.cz.

Účastníci se začali scházet krátce před 15:00. Policie odhad jejich počtu neuvedla, podle organizátorů jich však má být více než šest tisíc.

Demonstrace je namířena zejména proti povinnému očkování a novému pandemickému zákonu, píše CNN Prima News. Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR má o této legislativě jednat v úterý 1. února.

Iniciativa Chcípl PES na tento den před budovou sněmovny svolala další demonstraci.

Pražské demonstrace za svobodu a občanská práva se mají zúčastnit hnutí Chcípl PES, zpěvák Daniel Landa, členové koalice Piráti a Starostové – která je součástí vlády – či členové opoziční strany SPD.

Hnutí Chcípl PES v neděli demonstraci proti pandemickému zákonu pořádá i ve městě Břeclav na východě Česka.

Mluvčí českého ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob připomněl, že opatření platná v Česku jsou „jedny z nejmírnějších v Evropě“ a vláda se jich v nejbližší době chystá ještě více uvolnit.

„Zastáváme názor, že je lepší mít pandemický zákon, než vyhlašovat nouzový stav,“ řekl a dodal, že návrh zákona je v souladu s ústavou a použil by se jen v případě výrazně zhoršené situace.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora