Zakážete-li dětem nevhodná kamarádství, nebude to fungovat. Co pomůže?

Newspaper

Dlouhodobě řídit vztahy dětí není možné.

Každý rodič rád sleduje, jak si jeho dítě vytváří kamarádství, zdokonaluje sociální dovednosti a umí si najít v kolektivu někoho, s kým rádo tráví čas.

A přestože se výhody přátelství pro rozvoj v raném dětství někdy přehlížejí, silné kamarádské vazby mohou mít obrovský vliv na duševní a fyzické zdraví v dalším životě.

Do něj však časem mohou vstoupit i kamarádi, kteří se nám, rodičům, nemusí dvakrát zamlouvat. Někdy se nám nemusí líbit jejich chování, jindy je zkresleně vnímáme víc přes charakter jejich rodičů, s nimiž nemáme stejné názory.

Jak mluvit s dítětem, pokud se vám nelíbí jeho kamarád či kamarádka? Co byste určitě neměli dělat, abyste nenaštrbili důvěru mezi vámi a jak můžete podpořit zdravá přátelství a odradit ty méně zdravé?

Think idea. Student lifestyle. Puzzled woman with notebooks and backpack isolated on orange copy space. Doubt face. New project. Advertising background

Deník SME přináší řady psychologů.

  1. Nemačkejte a neignorujte vlastní pocity

Smíšené až nešťastné pocity z kamarádů vlastních dětí už zažil nejeden rodič. Není na tom nic neobvyklého ani špatného a není třeba se snažit je skrývat.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora