Znáte přednosti betonových jímek?

Newspaper

Spousta majitelů nemovitostní, u nichž se chystají provést rekonstrukci, jsou nuceni řešit zachytávání splaškové vody. Pokud máte obytnou chatu nebo rodinný domek v místě, kde není veřejná kanalizace, budete muset najít řešení, jak odpadní vodu z domu ekologicky vyřešit. Tedy její zachytávání. Volbou může být domácí čistička odpadních vod nebo septik, jímka.

Betonová jímka nebo čistička odpadních vod?

Nejde jen o pořizovací cenu… Domácí čistička odpadních vod vás přijde na 30 000 Kč – 80 000 Kč, a to jde čistě jen o čističku. Betonová jímka Brno vás přijde na asi 20 000 Kč – 40 000 Kč, dle velikosti zvolené jímky. Ovšem betonová jímka pak nevyžaduje žádnou údržbu, stačí ji pravidelně vyvézt fekálním vozem.

Srovnat můžeme i plastovou a betonovou žumpu. Ta betonová je pevnější, má vyšší životnost. Tedy v případě, že je vyrobena z kvalitního betonu s ocelovou výztuhou a je ošetřena penetračním nátěrem. Je naprosto nepropustná. Dokoupit k ní si můžete i další šikovné příslušenství, ať už chcete litinový poklop, betonový komín, silnější pojezdovou desku nebo měřič výšky kapaliny. Na rozdíl od plastové jímky, se betonová žumpa jen usadí do předem vykopané jámy, která je na dně vysypána 5 – 10 cm vrstvou jemného štěrku. Není potřeba ji obetonovávat. Drží na svém místě i v případě, že by na ni tlačily spodní vody.

Jednokomorové či vícekomorové jímky?

Volit si můžete z různě velkých betonových jímek. Někomu postačí jímka o objemu 2 m3, jiný bude chtít největší variantu, což je jímka 12m3 objemná. Žumpy se dají mezi sebou propojit, a tak lze získat přesně velikost dle vašich potřeb. Jedná se pak o vícekomorové žumpy.

Věděli jste, že může betonová žumpa sloužit i jako nádrž na dešťovku nebo sklep? Dešťová voda vám pak ušetří náklady za vodu nejen na zalévání zahrádky, ale i za splachování a praní prádla.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora