Porovnání Norton Secure VPN versus AdGuard VPN: V čem je která lepší?

Newspaper

Kterou z těchto VPN vybrat: Norton Secure VPN, nebo dává větší smysl AdGuard VPN? Porovnali jsme obě VPN, sečetli body a výsledek je 7,6/10 – 8,4/10.

Test rychlosti Norton SECURE VPN vs AdGuard, kdo vyhrál?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Norton SECURE VPN a AdGuard.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 119 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 91 Mb/s. Norton Secure VPN se ukázala o 28 Mb/s rychlejší nežli AdGuard VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Norton SECURE VPN jsme naměřili 76 Mb/s. AdGuard jsme naměřili upload 94 Mb/s. Je tak o 18 Mb/s rychlejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 13 ms. U druhé AdGuard VPN laboratoř naměřila 7 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Norton Secure VPN se ukázala být o 6 ms horší.

Průběžné skóre recenze Norton Secure VPN : Adguard VPN je 7 /10 – 10/10.

Zvládne Norton Secure VPN přehrávat filmy z Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Norton SECURE VPN to dokáže. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, Adguard VPN zahraniční Netflix odemknout zvládne.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, AdGuard takovou funkci zvládá. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku nenabízí.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a blokování reklam. Kupříkladu Norton Secure VPN nabízí ochranu před vyzrazením DNS a Adguard VPN zase obsahuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Co se týká funkcí, je výsledek 7 /10 : 10/10.

Překoná konkurenci Norton Secure VPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, Norton Secure VPN uvádí 2 800 serverů. U AdGuard jsme zjistili 50 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 2750 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Adguard VPN byl 42. Druhá VPN nabízí 30, což je o 12 méně. V tomto měření sil tedy prohrává .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Norton SECURE VPN připojí 5. AdGuard povoluje současně připojit 5 zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí Norton Secure VPN a které umí Adguard VPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, Norton Secure VPN zvládá operační systém Android a pokrývá telefony s iOS, druhá VPN služba AdGuard iPhony s iOS ochrání, telefony a tablety s Androidem dokáže připojit.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. Norton Secure VPN má kořeny v USA. Provozovatel druhé VPN má kořeny na Kypru.

Aplikace Norton Secure VPN není k mání v českém překladu, AdGuard VPN česky taky přeložena není.

V hodnocení platforem dosáhla Norton Secure VPN výsledku 10/10 a AdGuard si vysloužila hodnocení 8/10.

Cenové srovnání Norton Secure VPN x AdGuard VPN

AdGuard VPN lze předplatit již od 59 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit za 82 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 6/10 pro první VPN a 6 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora