Větrná smršť si v severní Evropě vyžádala nejméně čtyři oběti

Newspaper

Nejméně čtyři oběti na životech si vyžádala silná větrná smršť Malik, která o víkendu postihla sever Evropy.

Nepříznivé počasí v Evropě
Vítr ničil domy a vozidla, způsobil uzavření mostů i povodně a vedl k pozastavení dopravy. Tisíce domácností zůstaly bez dodávek elektřiny, informovala v neděli agentura AP.

Větrná smršť v neděli postupovala přes severské regiony a do Dánska, Finska, Norska a Švédska přinesla silný nárazový vítr a rozsáhlé dešťové i sněhové srážky.

Ve Skotsku přišel o život chlapec

Malik zasáhl oblast včetně severního Německa ještě v sobotu v noci poté, co se přehnal Británií, kde způsobil dopravní chaos a materiální škody.

Nejvíce postiženo bylo Skotsko, kde v sobotu přišli o život dva lidé – devítiletého chlapce a 60letou ženu zasáhli padající stromy.

V zemi místy zaznamenaly nárazy větru o rychlosti 160 kilometrů za hodinu, což vedlo k přerušení dopravy. Bez elektřiny zůstaly desetitisíce domácností.

V Dánsku vedl mimořádně silný vítr doprovázený silným deštěm k dočasnému uzavření některých mostů včetně klíčové spojnice Öresund spojující metropoli Kodaň se švédským městem Malmö.

Dánská média uvedla, že na následky těžkých zranění po pádu v důsledku silného větru zemřela 78letá žena.

Média v sousedním Německu informovala, že v sobotu ve spolkové zemi Braniborsko přišel o život muž, na kterého spadl uvolněný bilboard.

V Dánsku způsobily škody i povodně

Značné materiální škody v Dánsku způsobily i povodně, píše AP. Policie zaznamenala množství dopravních nehod způsobených spadanými stromy a poletujícími troskami.

Počasí nepříznivě zasáhlo i jižní oblasti Švédska, kde ještě v neděli odpoledne byly bez dodávek elektřiny tisíce domácností. Kvůli silnému větru odstavily trajekty jezdící na ostrov Gotland v Baltském moři.

V Norsku byly mimo jiné hlášeny vážné škody na obydlích, autech a člunech, zatímco silné sněžení v celém Finsku způsobilo dopravní nehody a narušilo autobusovou a vlakovou dopravu v některých částech země.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora