Informační systém pro mateřské školy aneb jak pomáhá učitelům?

Newspaper

Provoz mateřských školek je mnohdy závislý na obětavých učitelích, kteří se snaží poskytnout dětem nejlepší možné předškolní vzdělání. To je v některých situacích až nepředstavitelně těžké, protože některé ratolesti si stýskají a na výuku se příliš nesoustředí. K tomu musí učitelé následovat výukové plány, které také nejsou vytvořeny na míru jednotlivým mateřinkám. Díky specializovanému softwaru však jako učitel budete mít dokonalý přehled o všem potřebném.

Komunikace s rodiči

Informační systém pro mateřské školy si zakládá na efektivní komunikaci s rodiči, a to v reálném čase. Na trhu nenajdete žádný jiný specializovaný software, jehož prostřednictvím můžete s rodiči komunikovat online. Obrovskou výhodou je navíc možnost rozeslání důležité zprávy všem rodičům dětí z dané třídy. To oceníte hlavně v případě, že jste se zdrželi na výletě nebo v okamžiku, kdy ze závažných důvodů odpadá kroužek keramiky nebo angličtiny.

Omluvenky

Určitě jako učitel nenávidíte omlouvání dětí pomocí telefonních hovorů. Na jedné straně je hezké, že chtějí rodiče omluvit svého syna nebo dcerku tímto způsobem, nicméně pro vás to znamená velkou ztrátu času, který můžete věnovat výchově dětí. Specializovaný program umožňuje děti omlouvat na jednom místě, což je pohodlné nejenom pro rodiče, ale vy jako učitel máte během několika vteřin okamžitý přehled o všech absencích.

Nástěnka

Všechny rodiče pochopitelně zajímá činnost dětí během celého dne, respektive na výletech nebo školkách v přírodě. K tomu je určena takzvaná online nástěnka, kam můžete umísťovat fotky a videa dětí. Kromě toho sem můžete nahrávat dětské obrázky nebo fotografie jejich výtvorů. Nemusíte se bát ani úniku citlivých informací, protože tento modul disponuje speciálním zabezpečením, takže se do něj dostanou pouze rodiče s přístupovými údaji.

Učitelé v mateřské školce ocení jakoukoliv pomoc s administrativou a evidencí informací týkajících se dětí. Díky specializovanému softwaru máte více času na výuku a méně nervů s papírováním.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora