Ozbrojení muži zastřelili v Pákistánu kněze, když se vracel domů z mše

Newspaper

Násilnosti proti křesťanské menšině v Pákistánu se zhoršují.
Ozbrojení muži zastřelili jednoho křesťanského kněze a dalšího zranili, když se oba duchovní vezli domů z nedělní mše ve městě Pešávar na severozápadě Pákistánu. Informovala o tom policie, na kterou se odvolala tisková agentura AP.

Kněze Williama Sirádža (75) zasáhl velký počet nábojů a zemřel okamžitě, během útoku. Dalšímu knězi Naimovi Patrickovi v nemocnici ošetřili střelné poranění ruky a zanedlouho ho propustili. Třetí kněz v autě vyvázl z propadu bez zranění.

Případ se stal v metropoli provincie Chajbar Paštúnchvá, která na severu sousedí s Afghánistánem.

Taliban ukončil příměří, násilnosti jsou horší

K zodpovědnosti za toto násilí se zatím nikdo nepřihlásil. Šlo o nejnovější útok proti maličké křesťanské menšině v Pákistánu, na kterou se v posledních letech vícekrát zaměřili islámští militanti. Násilnosti militantů se zhoršily od minulého měsíce, kdy pákistánské hnutí Taliban ukončilo příměří s vládou.

Pohřební obřad pro zavražděného kněze Sirádža se bude konat v pondělí v Kostelu Všech svatých v Péšaváru, který se stal v roce 2013 terčem brutálního útoku militantů bombami a střelnými zbraněmi. Zabito bylo tehdy přes 70 věřících a dalších 100 utrpělo zranění.

Policie uvedla, že prověřuje záběry z bezpečnostních kamer, aby identifikovala a lokalizovala útočníky, kteří podle svědků ujeli na motocyklech.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora